Dofinancovanie hypotéky

Kupujete nehnuteľnosť na hypotéku a chýba Vám zvyšná suma na dofinancovanie? Častým riešením dofinancovania hyptekárneho úveru je spotrebný úver poskytnutý bankou alebo dofinancovanie formou stavebného sporenia. Toto sú najčastejšie možnosti. Problém s dofinancovaním nastane v situácii, keď vás DTI nepustí do vyššej sumy vášho možného zadĺženia. V takom prípade môžete použiť dofinancovanie hypotéky cez súkromnú osobu, ktorá Vám požičia a dofinancuje kúpu vašej vysnívanej nehnuteľnosti. 

Ako získať dofinancovanie hypotéky

Chýba Vám 20% alebo viac percent na doplatenie kúpnej ceny za nehnuteľnosť? Nevychádza Vám maximálne možné úverové zaťaženie? Vieme Vám pomôcť hypotékou na dofinancovanie. Postup získania hypotéky od súkromných investorov je veľmi podobný ako v prípade získanie v banke. 

 

Na schválenie takejto hypotéky je potrebné predložiť občiansky preukaz, výpis z bankového účtu na vaše meno za posledný mesiac. Ak Vám nechodí mzda na tento účet v banke treba spolu s výpisom predložiť výplatné pásky za posledné 3 mesiace. Ku týmto dokumentom treba predložiť znalecký posudok kupovanej nehnuteľnosti, alebo nehnuteľnosti zakladanej v prospech hypotekárneho úveru a uviesť výšku sumy, ktorá sa bude dofinancovávať.

Po shválení hypotéky na dofinancovanie sa podpíšu záložné zmluvy, úverová zmluva a úver sa načerpá. Do 3 dní je potrebné spísať notársku zápisnicu o pristúpení ku pôžičke. Výhodou je, že záložné zmluvy sa do katastra vkladajú až v čase neplatenia hypotéky na dofinancovanie. V prípade, že úver splácate v pravidelných v zmluve dohodnutých splátkach v riadnom čase záložné zmluvy nebudú vložené do katastra a záložné právo nebude zapísané. 

Maximálna dĺžka splatenia hypotéky na dofinancovanie je 20 rokov. Úroková sadza je 11,9 %. Úver je možné každých 5 rokov splatiť bez poplatku za predčasné splatenie. 

Už sa nemusíte obávať či budete môcť kúpiť vašu vysnívanú nehnuteľnosť z dôvodu chýbajúcej hotovosti medzi hypotékou a kúpnou cenou. Požičiame Vám.

Máte záujem o bližšie informácie na dofinancovanie hypotéky?
Vyplňte formulár a budeme Vás kontaktovať.

Odoslaním formulára vyjadrujete váš súhlas so spracovaním osobných údajov. Spracovanie osobných údajov.